Categories
Mac Pamācības

Apple sērijas numuru atšifrēšana

Apple produktu sērijas numuros ir šifrēta informācija, kas var sniegt noderīgu informāciju par Apple ierīci, kuru nevar atrast citos veidos – sākot ar tās izgatavošanas vietu, izgatavošanas datumu un daudz ko citu. Šī informācija var būt noderīga, lai novērstu problēmas ar ierīci vai tikai zinātkāres dēļ. Šajā rakstā uzzināsi kā to atšifrēt (lasīt).

Vienkāršākais veids, kā atšifrēt sērijas numuru, ir ievadīt to speciāli šīm nolūkam paredzētos tiešsaistes pakalpojumos, piemērām, viens no šādiem tiešsaistes pakalpojumiem ir atrodams Apple oficiālajā vietnē, un tas var palīdzēt noteikt ierīces modeli, vai tam ir derīgs pirkuma datums un vai uz to joprojām attiecas Apple tehniskais atbalsts.

Zinot atšifrējumus, informāciju no Apple produktu sērijas numuriem var nolasīt arī ar neapbruņotu aci.

Apple ierīcēm, kas ražotas pēc 2010. gada, parasti ir 12 zīmju burtciparu sērijas numuri, no kuriem pirmie trīs cipari apzīmē ražošanas vietu, divi nākamie norāda ražošanas gadu un nedēļu, nākamie trīs cipari nodrošina unikālu identifikatoru un pēdējie četri cipari apzīmē modeļa numuru.

Katru ražošanas vietu sērijas numura sākumā ataino atšķirīgs burtciparu kods. Apple ražo savas ierīces dažādās vietās, un diemžēl ne visi atrašanās vietas kodi ir zināmi, taču šāds lielākoties ir pilnīgs kodu un to atbilstošo rūpnīcu saraksts:

Katru ražošanas vietu sērijas numura sākumā ataino atšķirīgs burtciparu kods. Apple ražo savas ierīces dažādās vietās, un diemžēl ne visi atrašanās vietas kodi ir zināmi, taču šāds lielākoties ir pilnīgs kodu un to atbilstošo rūpnīcu saraksts:

Kods (Code) Ražotne (Factory)
FCFountain Colorado, USA
FFremont, California, USA
XA, XB, QP, G8USA
RNMexico
CKCork, Ireland
VMFoxconn, Pardubice, Czech Republic
SG, ESingapore
MBMalaysia
PT, CYKorea
EE, QT, UVTaiwan
FK, F1, F2Foxconn – Zhengzhou, China
W8Shanghai China
DL, DMFoxconn – China
DNFoxconn, Chengdu, China
YM, 7JHon Hai/Foxconn, China
1C, 4H, WQ, F7China
C0Tech Com – Quanta Computer Subsidiary, China
C3Foxxcon, Shenzhen, China
C7Pentragon, Changhai, China
RMRefurbished/remanufactured
Apple ražotņu kodi

Izgatavošanas gadu un nedēļu apzīmē arī burtciparu kods, kuru, par laimi, ir vieglāk atšifrēt. Sērijas numura ceturtais simbols apzīmē gan ierīces izgatavošanas gadu, gan to, vai ierīce tika ražota gada pirmajā vai otrajā pusē. Šajā tabulā parādīts, kā interpretēt ceturto rakstzīmi:

Kods (Code)Ražots (Release)
C2010 (1. puse)
D2010 (2. puse)
F2011 (1. puse)
G2011 (2. puse)
H2012 (1. puse)
J2012 (2. puse)
K2013 (1. puse)
L2013 (2. puse)
M2014 (1. puse)
N2014 (2. puse)
P2015 (1. puse)
Q2015 (2. puse)
R2016 (1. puse)
S2016 (2. puse)
T2017 (1. puse)
V2017 (2. puse)
W2018 (1. puse)
X2018 (2. puse)
Y2019 (1. puse)
Z2019 (2. puse)
Apple izgatavošanas datumu kodi

Piektā rakstzīme norāda nedēļu, kurā ierīce tika ražota. Šajā vietā ir 28 iespējamās rakstzīmes: cipari 1-9 tiek izmantoti, lai attēlotu pirmo līdz devīto nedēļu, un rakstzīmes C līdz Y, (izņemot patskaņus A, E, I, O un U un burtu S), pārstāv desmito līdz divdesmit septīto nedēļu. Ierīcēm, kas ražotas gada otrajā pusē, skaitlim, ko apzīmē sērijas numura piektajā rakstzīmē, pievienojo 26. Piemēram, produkts ar sērijas numuru, kura ceturtais un piektā rakstzīme ir “JH”, tika ražots 2012. gada 40. nedēļā.

Nākamie trīs cipari ir identifikācijas kods, kas kalpo, lai atšķirtu katru tā paša modeļa Apple ierīci, kas tiek ražota tajā pašā vietā un tā paša gada tajā pašā nedēļā, nodrošinot, ka katrai ierīcei ir atšķirīgs sērijas numurs. Visbeidzot, sērijas numura pēdējie četri cipari apzīmē produkta modeli.

apple serial number

iPhone sērijas numuri papildus satur informāciju par ierīces krāsu un atmiņas ietilpību. Attiecībā uz iPhone, kas ražoti pēc 2010. gada, šī informācija tiek kodēta sērijas numura pēdējos četros ciparos; devītā, desmitā un vienpadsmitā rakstzīme apzīmē iPhone modeli un krāsu, bet pēdējā rakstzīme – iPhone atmiņas ietilpību.

Apple produktu sērijas numuru atšifrēšana var būt noderīga vairāku iemeslu dēļ. Ja tevi interesē pašam labot ierīci, nosakot, kurā rūpnīcā ierīce tika ražota, vai izgatavošanas datumu, tas var palīdzēt noteikt, kuras rezerves daļas jāpasūta ierīces salabošanai. Turklāt sērijas numuru struktūras izpratne var palīdzēt novērst ar ierīci saistītās problēmas, jo zināmas problēmas var rasties izstrādājumos, kas ražoti noteiktās rūpnīcās vai noteiktos datumos.