Categories
Apskati

iPhone 12. sērijas apskats

Šogad Apple izlaida četrus pavisam jaunus iPhone tālruņus: 

 • iPhone 12
 • iPhone 12 mini
 • iPhone 12 Pro
 • iPhone 12 Pro Max

Lielākā daļa iPhone 12 funkciju ir kopīgas visiem 12 sērijas modeļiem. 

Galvenokārt atšķirās telefona izmēri, kameras, akumulatora darbības laiks un cena.

Pēc testiem secinām, ka lielākā daļa cilvēku būs apmierināti ar parasto iPhone 12, jo tas nodrošina vislabāko kameras, izmēra, akumulatora darbības laika un cenas līdzsvaru.

Visus četrus iPhone 12 modeļus darbina industrijā pirmā 5 nanometru Apple A14 sistēma mikroshēmā (čips), kas nodrošina nelielu veiktspējas pieaugumu CPU un GPU ziņā. Tomēr visiespaidīgākais veiktspējas ieguvums ir “Neural Engine”, kas tagad uzņem 16 kodolus un ir līdz 80% ātrāks. Ar katru jauno iPhone paaudzi mašīnmācīšanās (machine-learning) iegūst lielāku nozīmi, jo tā lielā mērā piešķir progresu fotogrāfiju uzņemšanā un apstrādē, kas iPhone piešķir atšķirīgas priekšrocības salīdzinājumā ar “mēmajām” tradicionālajām kamerām.

Ikviens saņem labu displeju 

iphone 12 pro max screen

Atšķirībā no iepriekšējo gadu iPhone modeļiem (iPhone 11 uni iPhone XR) “Super Retina XDR” displejs vairs nav tā saucamā Pro funkcija, bet gan ir visiem iPhone 12 sērijas modeļiem, tāpēc tagad ikviens var izbaudīt OLED displeja priekšrocības ar kontrasta attiecību 2 000 000: 1 un perfektu melnās krāsas līmeni.

Vēl svarīgāk ir tas, ka “Super Retina XDR” displejs var kļūt ārkārtīgi spilgts, funkcija ir kritiska HDR funkcionalitātei. IPhone 12 displejā ir tipisks 625 nitu maksimālais spilgtums, bet HDR saturam tas var gandrīz divkāršot šo spilgtumu līdz pat 1200 nitiem. Kā mēs apspriedīsim, šī tālruņa HDR iespējas, it īpaši video priekšā, patiešām atšķir Apple jaunāko viedtālruņu aparatūru salīdzinājumā ar tā priekšgājējiem

Fotoattēli un video – izrādes īstā zvaigzne
iphone 12 rear camera

Visos iPhone 12  modeļos ir fantastiskas kameras ar ievērojamiem uzlabojumiem fotografējot pie vāja apgaismojuma. Šie uzlabojumi daļēji ir saistīti ar ātrāku f / 1,6 diafragmu uz platleņķa objektīvu. Mašīnmācīšanās uzlabojumi ar Smart HDR 3 un nakts režīmu (Night mode), kā arī pavisam jaunas funkcijas, piemēram, iespēja uzņemt, rediģēt un atskaņot Dolby Vision 4K HDR video, piešķir iPhone 12 ievērojamu vērtību. Priekšpusē esošā TrueDepth kameru sistēma saņem arī jauninājumus , piemēram, nakts režīma un Deep Fusion atbalsts un pat HDR video ierakstīšana.

Neskatoties uz to, ko Apple un BITE, LMT un TELE2, iespējams, ir likuši tev domāt, visizcilākā iezīme šī gada iPhone ražai nav pārspīlēta 5G mobilo savienojumu iekļaušana, bet gan Dolby Vision 4K HDR atbalsts. Šī ir funkcija, ks visvairāk izceļas, jo tā ir uzreiz pamanāma, un, kad to redzi pirmo reizi, tā patiešām ir kas iespaidīgs!

Patiesā HDR darbplūsma 4K HDR video (30 kadri sekundē iPhone 12, 60 kadri sekundē iPhone 12 Pro). Ar šo var ne tikai uzņemt videoklipus HDR formātā, bet arī rediģēt tos tieši lietotnē Fotoattēli (Photos) vai iMovie. Ir iespēja aktivizēt tādu uzlabotu video rediģēšanas risinājumu kā LumaFusion un tur rediģēt 4K HDR video. Manuprāt, šī ir visiespaidīgākā iPhone 12 funkcija, un tā nav ierobežota tikai ar tā sauktajiem Pro modeļiem, bet tā ir pieejama visos četros Apple jaunajos viedtālruņos.

Galvenais, kas atdala iPhone 12 Pro un, lielākā mērā, iPhone 12 Pro Max, ir kameras iespēju un uzlabojumu klāsts. Tāpat kā pagājušaja gada iPhone modeļiem, arī šī gada Pro iPhone modeļiem ir trešais telefoto objektīvs.

Izvēloties iPhone 12 Pro, jūs saņemat šādus kameras uzlabojumus:

 • 52 mm teleobjektīvs
 • LiDAR skeneris 
 • Nakts režīma portreti
 • Apple ProRAW 
 • 4K HDR Dolby Vision līdz 60 kadriem / s

Savukārt iPhone 12 Pro Max nodrošina augstāk minētās funkcijas, kā arī:

 • Platleņķa kamera ar 47% lielāku sensoru un 1,7 μm pikseļiem
 • Sensora maiņas OIS platleņķa kamerā
 • 65 mm telefoto fokusa attālums
 • 5x kopējais optiskās tālummaiņas diapazons

Dizains

iphone 12 series

Visiem iPhone 12 modeļiem ir iPhone 4 iedvesmots sendviča dizains, kas iestiprina korpusu starp diviem stikla gabaliem. Lai gan iPhone ar noapaļotām malām ir ērtāk turēt rokā, iPhone 12 kantainās malas piešķir ierīcei izteiktāku izskatu, kuru ir vieglāk identificēt starp milzīgo metāla un stikla plātņu klāstu, jeb citiem viedtālruņiem.

MagSafe

MagSafe iPhone tālruņos ir jaunums. Tas pārņem savu nosaukumu no magnētiskā lādēšanas kabeļa savienojuma, kas kādreiz tika izmantots MacBook datoriem. Tas ļauj bezvadu režīmā uzlādēt iPhone nedaudz ātrāk salīdzīnājumā ar parasto (Qi) bezvadu lādētāju, ka arī pāvēr iespējas lietots dažādus MagSafe aksesuārus.

MagSafe ir noteikti krietni ērtāks nekā tipisks Qi lādētājs. Pateicoties magnētiska savienojuma utomātiskai izlīdzināšanai, vairs nav jāuztraucas par ierīces perfektu novietošanu uz lādētāja, lai pārliecinātos, ka ierīce patiešām sāk uzlādēt.

MagSafe ir vairāk nekā bezvadu uzlāde – tā ir aksesuāru sistēma. MagSafe ietver arī trešo pušu piedāvājumus, un tādi zīmoli kā Belkin izgatavo MagSafe saderīgus bezvadu uzlādes statīvus un automašīnu stiprinājumus. Apple silikona un ādas apvalki ir apveltīti ar MagSafe, un katrs no tiem demonstrē īpašu krāsu animāciju un skaņu, kad tajos tiek ievietots iPhone 12. 

5G savienojamība, pagaidām ir pārspīlēta

5G savienojamība ir būtiska, taču tagad 5G pārklājums ir pieejams reti kur. Lai gan 5G tīklam ir daudz potenciāla, tā izmantošana, it īpaši, ja runa ir par nenormāli ātru ātrumu, uz kuru balstās 5G mārketings un ažiotāža, ātri noplakst. Īstajā vietā, iespējams, var izjust 5G ātrumu, taču lielākā daļa iPhone lietotāju, pagaidām ikdienā to neizjutīs.

Secinājums

2020 gada iPhone sērija pierāda, ka, lai iegūtu lielisku pieredzi,  nav nepieciešams “Pro” iPhone tālrunis. Konceptuāli iPhone 12 mini, iespējams ir visu laiku labākais iPhone, pateicoties tā dizainam, izmēram un funkcijām, tas ir kā mūsdienu iPhone SE.

iPhone 12 modeļu sērija ir vienreizēja iespēja, kas sniedz izvēles plašumu: atgriezties pie neliela iPhone tālruņa – iPhone 12 mini, apstaties pie ierasta vidēja izmēra telefona – iPhone 12 vai 12 Pro un viss beidzot, iegādāties iPhone ar līdz šīm vislielāko ekrānu – iPhone 12 Pro Max.

Kurš, tavuprāt, ir vislabākais 2020. gada iPhone? 

Padalies ar savu viedokli komentāros.