Categories
Ieteikumi

10 lietas, kuras jāparbauda pirms pirkt lietotu iPhone

Ievads

Pērkot lietotu iPhone, pastāv vairāki riski, tādēļ, lai mazinātu iespēju “iegrābties”, piedāvājam Tev iepazīties ar pamācību, kurā uzzināsi, kam pievērst uzmanību un kā pārbaudīt lietotu iPhone pirms tā iegādes.

Saturs

Pirms dodies iegādāties lietotu iPhone, nepieciešams:

  1. Ja šī būs Tava pirmā Apple ierīce, izveido Apple ID kontu, tas Tev noderēs pie iPhone pārbaudes. To bez maksas var izdarīt icloud.com vietnē 
  2. Sagatavot simkarti.

Pirms iegādes no nepazīstama avota (ss.com, facebook Marketplace u.c.) ir svarīgi zināt, ka tirgū ir pieejams plašs klāsts ar iPhone pakaļdarinājumiem, kuri vizuāli var izskatīties praktiski 1:1 un pat lietpratējs ne uzreiz spēs pateikt, vai iPhone ir vai nav oriģināls.

1. Activation Lock un Tīkls

Pirmkārt, uzsākot iPhone pārbaudi, tas jāatstata uz rupnīcas iestatījumiem, pilnībā izdzēšot tā saturu.Tātad, ja pārdevejs to vēl nav izdarījis, ej uz Settings> General> Reset> Erase All Content and Settings. Sagaidi, kāmer telefons restartējas (BILDE) un uz ekrāna parādās “Hello” uzraksts.

iphone hello screen

Tagad telefonā ievieto savu Sim karti, pārliecinies, ka iPhone atrod tīklu, gadījumā, ja radās uzraksts “No Service”, iespējams, iPhone IMEI ir nobloķēts.

Spied Next un turpini aktivācijas procesu, sekojot norādījumiem.

Šis ir ļoti svarīgs brīdis! iPhone ir nepieciešams aktivizēt, izmantojot savu Apple ID.

2. Displējs

Pirmkārt, atslēdz Dark mode un Night shift un palielini ekrāna spilgtumu uz maksimumu.

Atver lietotni “Iestatījumi”, lai ekrānā iegūtu baltu fonu.

Tagad pievērs uzmanību, vai baltais izskatās patiesi balts, nevis zilgans vai rozīgs, kā tas mēdz būt lētākiem neoriģinālajiem ekrāniem, kā arī, vai, mainot skata leņķi, krāsas neizbalē. Krāsu izbalēšana vai “pazušana” liecina par neoriģinālo ekrānu.

Pievērs  uzmanību arī tam, vai uz baltā fona nav redzami dzelteni plankumi vai balti pleķi un plankumi. Tie var parādīties, ja ekrāns tika pārkarsēts vai uz tā tiek radīts spiediens no otras puses, piemēram, no uzpūtušās baterijas.

3. Skārienjutīgais ekrāns [touch screen]

Pārliecinies, vai katrs ekrāna milimetrs reaģē uz pieskārienu. Labākais veids, kā to izdarīt, ir doties uz sākuma ekrānu un turēt pirkstu uz jebkuras lietotnes ikonas, lai tā sāktu kustēties

iphone screen check

Kad ikona sāks kustēties, velc to pa visu ekrānu.

Ja lietotne nokrīt, nenoņemot pirkstu no ekrāna, iespējams, esi atradis problemātisko vietu.

4. Pogas

Pārbaudi visas iPhone pogas, tās nospiežot, lai pārliecinātos, ka tās darbojas. Paspaidi visas pogas vairākas reizes (Skaļums +-, mute poga, ieslēgšanas poga, Home poga).

iphone pogas

5. Touch ID vai Face ID

iPhone ar Home pogu (6/6S/7/8/SE)

Pārbaudi, vai darbojas Touch ID. Dodies uz Iestatījumi> Touch ID & Passcode> Add a Fingerprint… un izej pirksta nospieduma pievienošanas procesu līdz galam. Touch ID bojājuma gadījumos mēdz gadīties, ka pirksta nospiedums tiek nolasīts vairākas reizes, bet līdz beigām procesu neizdodas pabeigt.

iphone touch id failed

iPhone bez Home pogas (X/Xs/Xr/11. un 12. sērijas modeļi).

Pārbaudi, vai darbojas Face ID. Dodies uz Iestatījumi> Face ID & Passcode> Setup Face ID… un izej sejas pievienošanas procesu līdz galam. Face ID bojājuma gadījumā šo procesu nevarēs iziet līdz galam vai iesākt vispār.

nestrādā Face ID

6. Skaļruņi un mikrofoni

IPhone tālrunī ir divu veidu skaļruņi, galvenais skaļrunis tālruņa apakšdaļā pa labi un auss skaļrunis, kā arī vairāki mikrofoni.

iphone mikrofons

Pārbaudi tos, veicot zvanu, piemēram, draugam vai operatoram.

Zvana laikā aizsedz ar pirkstu daļu, kur atrodas priekšējā kamera un pārliecinies, ka ekrāns izdziest.

Tad telefonu pieliec pie auss un pārliecinies, vai labi dzirdi sarunas biedru un sarunas biedrs labi dzird tevi.

Pēc tam ieslēdz “brīvroku režīmu

Un atkal pārliecinies, vai sarunbiedrs tevi labi dzird.

7. Lightning ports

Pārbaudi uzlādes savienojumu. Pievieno lādētāju kontaktligzdai un iPhone, pārliecinies, vai iPhone to atpazīst un uzlāde notiek. Nedaudz pakustini vada galu, kas savienojas ar iPhone pieslēgvietu. Tālrunim ir jāturpina uzlādi.

8. Kameras 

Uzliec ekrānam maksimālo spilgtumu, atver kameras lietotni un pārbaudi aizmugurējās kameras automātisko fukusēšanu – vērs kameru pret kādu tālāk esošu objektu, pievērs uzmanību, vai attēls ir ass un nav izplūdis. Tad pagriez kameru pret kādu tuvumā esošu objektu un atkal pievērs uzmanību tam, vai attēls ir ass.

Pārliecinies, ka ekrānam joprojām ir uzlikts maksimālais spilgtums, pagriez kameru pret baltu vai gaišu fonu, pievērs uzmanību, vai uz attēla nav kādu pleķu, punktu. 

Uzņem dažas bildes un video gan ar aizmugurējo, gan priekšējo kameru, pārliecinies, ka kamera darbojas visos režīmos.

9. Baterija

Dodies uz Settings> Battery> Battery Health un pievērs uzmanību procentiem, kas noradīti zem “Maximum Capacity”, ja šeit noradītā vērtība ir zemāka par 80%, baterija noteikti ir jau jāmaina.

10. Bezvadu savienojumi

Zvana pārbaudi mēs jau veicām punktā – Skaļruņi un mikrofoni

Vēl palika Wi-Fi, Bluetooth un GPS.

Pārbaudi Wi-Fi darbību, dodoties uz Settings> Wi-Fi, un pārliecinies, ka iPhone atrod Wi-Fi tīklus.

Pārbaudi Bluetooth, dodoties uz Settings> Bluetooth, un pārliecinies, ka to var izslēgt/ieslēgt. Pamatplates bojājuma gadījumā to bieži vien nevar ieslēgt. Ja līdzi ir kāda Bluetooth ierīce, pamēģini to savienot ar iPhone.

Ja iPhone neiztur kādu no šiem testiem, iespējams, ka nav vērts to iegādāties. Bet, ja problēma šķiet maznozīmīga un domā, ka ar to varēs sadzīvot, tad to var izmantot kā iemeslu, lai pakaulēties par cenu.

Secinājumi

Šajā pamācībā minējām galvenās lietas, kam jāpievērš uzmanība, pērkot lietotu iPhone, tomēr  pastāv vēl citi riski, kā piemēram: telefons, kurš tika iegādāts uz nomaksu, bet nav pilnībā izmaksāts vai ir zagts.

Esi uzmanīgs un vienmēr pārbaudi iPhone pirms iegādes.

Leave a Reply

Your email address will not be published.