Categories
Mac Pamācības

Mac palaišanas taustiņu kombinācijas

Uzzini par Mac funkcijām un rīkiem, kuriem vari piekļūt, startēšanas laikā turot nospiestu vienu vai vairākus taustiņus.

Šīs taustiņu kombinācijas attiecas tikai uz Mac datoriem ar Intel procesoru.

Lai izmantotu kādu no šīm kombinācijām, nospied un turi taustiņus tūlīt pēc ieslēgšanas pogas nospiešanas, lai ieslēgtu Mac datoru, vai pēc tam, kad Mac dators sāk restartēties. Turpini turēt, līdz notiek aprakstītājs zemāk.

Piemērs: Lai palaistu iebūvēto Apple diagnostiku (D), uzreiz pēc ieslēgšanas pogas nospiešanas, nospied un turi taustiņu “D” līdz brīdim kamēr uz ekrāna parādās valodu izvēlne.

  • Command (⌘)-R: Startē no iebūvētās macOS Recovery (atkopšanas sistēmas). Vai arī izmantojo Option-Command-R vai Shift-Option-Command-R, lai startētu no MacOS Recovery internetā. macOS Recovery instalē dažādas macOS versijas atkarībā no taustiņu kombinācijas, kuru izmantoji, startējot.
  • Option (⌥) vai Alt: Startē līdz Startup Manager, kas ļauj izvēlēties citus pieejamos startēšanas diskus. Ja Tavs Mac izmanto firmware (programmaparatūras) paroli, tiek parādīts aicinājums to ievadīt.
  • Option-Command-P-R: Restartē NVRAM un PRAM.*
  • Shift (⇧):  Palaiž Mac OS drošajā režīmā.*
  • D: Palaiž Apple iebūveto Diagnostiku. Vai arī spied O-D, lai palaistu Diagnostiku izmantojot internetu.*
  • T: palaiž datoru mērķa diska režīmā.*

* Nestrādā ja uzlikta firmware (programmaparatūras) parole.

Avots: Mac startup key combinations